Duben 2009

Hlásek

19. dubna 2009 v 19:15

Je pravda, že pod jménem Emmy Rossum, si většina lidí vybaví spíše herečku než zpěvačku (a nebo taky nikoho, v tom horším případě). Ale právě kvůli jejímu kouzelnému hlásku, jen díky němu se z ní stala slavná hvězda. Vlastně má zpěv v jejím životě velkou váhu, doprovází ji celý život. Ať je to ve filmech nebo v reálném životě, Emmy na zpěv nedá dopustit.


Emmy pro mě

18. dubna 2009 v 21:50
Emmy je podle mě opravdu fantastický člověk! Myslím si, že má před sebou velmi dobrou kariéru a to, jak hereckou, tak pěveckou. Už z jejích filmových postav jde poznat, že to není žádná nafoukaná nádhera, která jen touží být na titulních stranách novin. Samozřejmě jako herečka musí i trochu předstírat, ale to ještě nic neznamená. Umíte si ji třeba přadstavit, jak hraje v nějakém snímku pomstychtivou mrchu? Já teda ne, ale možná se to jednou taky stane.
Kdybych měla popsat, jak jsem na Emmy přišla, tak odpověď je jednoduchá. Fantom Opery. Přesně v tomhle ohromném filmu jsem ji viděla poprvé a hned mi byla sympatická. A jak jsem si fantoma pouštěla znovu a znovu, tak se i Emmy stala moji nejoblíbenější herečkou. A není to jen její herecký tlent, co obdiviji, je to i její zpěv. Opravdu zpívá krásně, což je ve fantomovi jasně vidět (i slyšet:-)). Stručně řečeno: EMMY JE SUPER!!!

Emmy Rossum

18. dubna 2009 v 18:01

Kdo je vlastně Emmy?

Emmanuelle Grey Rossum, tak zní celé její jméno, se narodila 12. 9. 1986 v New York City vUSA, ve znamení panny. Svojí hereckou kariéru začala už v 7 letech, když byla vybrána do Metropolitan Opera v Lincoln Center jako členka dětského souboru. Studovala klasické hlasové techniky a divadelní vědu. V roce 1999 debutovala v televizi v seriálu Právo a pořádek a ve filmech Genius, Grace a Glorie a Příběh Audrey Hepburnové - za nějž získala velmi dobré hodnocení kritiky. Ve 13 letech si zahrála apalačského sirotka v dramatu
Songcatcher - tento film získal Zvláštní cenu poroty v kategorii Vynikající výkon na MFF Sundance 2000 a její skvělý výkon jí vynesl nominaci na cenu Independent Spirit Award v kategorii Nejlepší debut.V roce 2003 je režisér Clint Eastwood obsadil do role Katie Markumové ve svém filmu
Tajemná řeka, kde hrála po boku Seana Penna, Tima Robbinse a Kevina Bacona.

O rok později se objevila v katastrofickém filmu Den poté jako Laura
Chapmanová a jejím partnerem byl Jake Gyllenhaal.


Nejvíce je však známa jako Christine Daaé v dramatickém muzikálu Joela Schumachera Fantom opery. Autor muzikálu Andrew Lloyd Webber si Emmy vybral do role mladé operní zpěvačky, do které se bezhlavě zamiluje sám velký divadelní fantom. V době natáčení bylo Emmy pouhých 16 let! Pro zajímavost Gerardu Butlerovi (fantom) bylo 34 let, celkem krásný věkový rozdíl :-) Ale i tak jí tato role vynesla nominaci na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší herečka v muzikálu nebo komedii, dále cenu National Board of Review v kategorii Nejlepší debut a cenu Broadcast Film Critics´ Association Award v kategorii Nejlepší mladá herečka pro rok 2004.

V roce 2006 si opět zahrála v katastrofickém filmu, tentokrát s názvem Poseidon a jako Jennifer Ramsey bojovala o život spolu s Kurtem Russelem, Markem Vogelem a Miou
Maestro.

V roce 2009 naročila 2 filmy: Dragonball, natočený podle stejnojmenného komixu. Tadyji můžeme vidět jako neohroženou bojovnici Bulmu.
Druhým filmem je Dare, kde hraje trochu
dare
náruživou studentku Alexu, která se ze všech sil snaží stát se herečkou. A pro dokonalý výstup udělá cokoli.
Rok 2011 je je jejím premiérovým v tom, že přijala hlavní roli v seriálu Shamelles, kde ztvárnila nejstarší ze 6 dětí věčně opilého single otce - Fionu. Takže to znamená, že se o všechno musí starat sama, a že toho není málo! Jak si pak má hledat pravou lásku?
Shameless